Spillere sammenlignet i sæsonen
Sammenlign spillere
2 / 4 spillere
Offensiv midtbanespiller
Impact Score
47.9/ 100
- Kampe
- 12
- Minutter
- 814
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv aktivitet 90.6
- Spillestil
- Kreativ kantspiller
Superliga · 2026/2027
Sæsonsammenligning
Bedste registrerede værdi| Statistik | 01Fiete Arp | 02Callum McCowatt |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 55.0 | 47.9 |
| Kampe | 10 | Bedste registrerede værdi: 12 |
| Kampe fra start | 8 | Bedste registrerede værdi: 9 |
| Spillede minutter | 618 | Bedste registrerede værdi: 814 |
| Mål | 3 | 3 |
| Assists | 0 | Bedste registrerede værdi: 2 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 7.04 | 6.97 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 0 | 3 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.44 | 0.33 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.35 | 2.65 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.02 | 0.55 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.75 | 0.88 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 30.4% | 20.8% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 70.6% | 50.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 72.9 | 41.2 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 83.3 | 32.4 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.22 |
| Afleveringer pr. 90 | 33.64 | Bedste registrerede værdi: 42.35 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 24.03 | Bedste registrerede værdi: 32.95 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 6.26 | 5.31 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.46 | 1.44 |
| Skabte chancer pr. 90 | 1.17 | Bedste registrerede værdi: 1.44 |
| Afleveringspræcision | 71.4% | Bedste registrerede værdi: 77.8% |
| Præcision i lange afleveringer | 32.0% | Bedste registrerede værdi: 46.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 44.1 | Bedste registrerede værdi: 48.0 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 44.1 | Bedste registrerede værdi: 63.0 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 58.84 | Bedste registrerede værdi: 60.81 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 19.81 | Bedste registrerede værdi: 16.36 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 30.4 | Bedste registrerede værdi: 44.1 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.75 | 1.44 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.58 | Bedste registrerede værdi: 0.88 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.17 | 1.11 |
| Bolderobringer pr. 90 | 4.08 | Bedste registrerede værdi: 4.64 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | Ikke tilgængelig | 0.11 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 13.11 | 10.50 |
| Andel succesfulde tacklinger | Bedste registrerede værdi: 80.0% | 72.7% |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 41.1% | 40.0% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 66.2 | 65.9 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 65.0 | 39.5 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | Bedste registrerede værdi: 59.1 | 40.9 |
| Score for kreativ indflydelse | 59.4 | Bedste registrerede værdi: 65.6 |
| Score for defensiv aktivitet | 71.9 | Bedste registrerede værdi: 90.6 |
| Score for defensiv pålidelighed | 7.1 | Bedste registrerede værdi: 50.0 |
| Score for boldsikkerhed | 8.8 | Bedste registrerede værdi: 38.2 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 83.3 | 36.7 |
| Spillestil | Målfokuseret kantspiller | Kreativ kantspiller |
Lighed i spillestil
95 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)