Spillere sammenlignet i sæsonen
Sammenlign spillere
2 / 4 spillere
Kant
Impact Score
56.9/ 100
- Kampe
- 34
- Minutter
- 1,910
- Stærkeste kategori
- Score for offensiv trussel 82.9
- Spillestil
- Kreativ kant
Premiership · 2025/2026
Sæsonsammenligning
Bedste registrerede værdi| Statistik | 01Fiete Arp | 02Stevie May |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 55.0 | Bedste registrerede værdi: 56.9 |
| Kampe | 10 | Bedste registrerede værdi: 34 |
| Kampe fra start | 8 | Bedste registrerede værdi: 24 |
| Spillede minutter | 618 | Bedste registrerede værdi: 1,910 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 3 | 2 |
| Assists | 0 | Bedste registrerede værdi: 2 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 7.04 | 6.84 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 0 | 6 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.44 | 0.09 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.35 | 1.88 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.02 | 0.90 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.75 | 1.32 |
| Andel afslutninger på mål | 30.4% | Bedste registrerede værdi: 47.5% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 70.6% | 51.8% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 72.9 | 55.6 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 83.3 | 65.8 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.09 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 33.64 | 30.20 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 24.03 | 22.81 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 6.26 | 4.57 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 1.46 | Bedste registrerede værdi: 1.79 |
| Skabte chancer pr. 90 | 1.17 | Bedste registrerede værdi: 1.65 |
| Afleveringspræcision | 71.4% | Bedste registrerede værdi: 75.5% |
| Præcision i lange afleveringer | 32.0% | Bedste registrerede værdi: 37.2% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 44.1 | Bedste registrerede værdi: 60.5 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 44.1 | Bedste registrerede værdi: 59.1 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 58.84 | 54.00 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 19.81 | Bedste registrerede værdi: 17.76 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 30.4 | Bedste registrerede værdi: 39.5 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.75 | 1.70 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.58 | Bedste registrerede værdi: 0.71 |
| Clearinger pr. 90 | 1.17 | Bedste registrerede værdi: 1.32 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.08 | 3.68 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 13.11 | 11.31 |
| Andel succesfulde tacklinger | 80.0% | Bedste registrerede værdi: 80.7% |
| Vundne dueller | 41.1% | Bedste registrerede værdi: 41.3% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 66.2 | 63.7 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 65.0 | 47.8 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | Bedste registrerede værdi: 59.1 | 46.3 |
| Score for kreativ indflydelse | 59.4 | Bedste registrerede værdi: 62.2 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 71.9 | 61.1 |
| Score for defensiv pålidelighed | 7.1 | Bedste registrerede værdi: 17.5 |
| Score for boldsikkerhed | 8.8 | Bedste registrerede værdi: 52.3 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 83.3 | 82.9 |
| Spillestil | Målfokuseret kantspiller | Kreativ kant |
Lighed i spillestil
91 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)