Angriber
Impact Score
61.9/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 12
- Minutter
- 419
- Stærkeste kategori
- Score for kreativ indflydelse 65.8
- Spillestil
- Kreativ angriber
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Angriber
Impact Score
61.9/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Angriber
Impact Score
58.0/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Frederik Gytkjaer | 02Osaze De Rosario |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 61.9 | 58.0 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 12 | 7 |
| Kampe fra start | 4 | Bedste registrerede værdi: 7 |
| Spillede minutter | 419 | Bedste registrerede værdi: 599 |
| Mål | 3 | 3 |
| Assists | 1 | Bedste registrerede værdi: 2 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.89 | Bedste registrerede værdi: 7.04 |
| Gule kort | 1 | Bedste registrerede værdi: 0 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.64 | 0.45 |
| Afslutninger pr. 90 | 2.79 | Bedste registrerede værdi: 3.61 |
| Skud på mål pr. 90 | 1.07 | Bedste registrerede værdi: 1.20 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Ikke tilgængelig | 1.65 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 38.5% | 33.3% |
| Andel succesfulde driblinger | Ikke tilgængelig | 47.8% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 59.8 | 58.3 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 94.2 | 65.5 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.21 | Bedste registrerede værdi: 0.30 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 18.04 | 13.52 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 13.32 | 11.27 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.29 | 0.90 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.50 | 0.90 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.50 | 0.90 |
| Afleveringspræcision | 73.8% | Bedste registrerede værdi: 83.3% |
| Præcision i lange afleveringer | 60.0% | Bedste registrerede værdi: 100.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 50.6 | 48.1 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 62.7 | 56.9 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 32.65 | Bedste registrerede værdi: 33.51 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 10.10 | Bedste registrerede værdi: 9.92 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 54.5 | Bedste registrerede værdi: 73.7 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 0.21 | Bedste registrerede værdi: 0.60 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.21 | Bedste registrerede værdi: 0.30 |
| Clearinger pr. 90 | 0.64 | Bedste registrerede værdi: 0.90 |
| Bolderobringer pr. 90 | 1.72 | Bedste registrerede værdi: 2.40 |
| Dueller pr. 90 | 14.18 | Bedste registrerede værdi: 15.33 |
| Andel succesfulde tacklinger | 100.0% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 40.9% | 37.3% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 18.9 | Bedste registrerede værdi: 50.2 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 56.8 | 50.0 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | 34.4 |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 65.8 | 34.2 |
| Score for defensiv aktivitet | 9.6 | Bedste registrerede værdi: 48.1 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | Ikke offentliggjort | 67.9 |
| Score for offensiv trussel | For få data | 53.1 |
| Spillestil | Kreativ angriber | Direkte angriber |
97 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)