Angriber
Impact Score
52.5/ 100
- Kampe
- 12
- Minutter
- 948
- Stærkeste kategori
- Score for boldsikkerhed 82.1
- Spillestil
- Kreativ angriber
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Angriber
Impact Score
52.5/ 100
Superliga · 2026/2027
Angriber
Impact Score
51.5/ 100
Premiership · 2025/2026
| Statistik | 01Ísak Snær Thorvaldsson | 02Nikolaj Möller |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 52.5 | 51.5 |
| Kampe | 12 | Bedste registrerede værdi: 19 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 12 | 7 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 948 | 784 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 4 | 0 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 3 | 2 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.92 | 6.74 |
| Gule kort | 4 | 4 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.28 | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.75 | 2.30 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.85 | 0.69 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.47 | Bedste registrerede værdi: 0.69 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 31.0% | 30.0% |
| Andel succesfulde driblinger | 50.0% | Bedste registrerede værdi: 75.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 35.3 | 24.6 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 50.1 | Bedste registrerede værdi: 51.2 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.28 | 0.23 |
| Afleveringer pr. 90 | 19.08 | Bedste registrerede værdi: 19.29 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 13.48 | 12.17 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 2.66 | Bedste registrerede værdi: 3.10 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.61 | 1.15 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.61 | 1.15 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 70.7% | 63.1% |
| Præcision i lange afleveringer | 60.0% | 60.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 66.0 | 54.2 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 77.6 | Bedste registrerede værdi: 82.1 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 33.32 | 31.34 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 9.49 | 10.68 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 58.3 | 43.3 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.95 | 0.57 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.19 | 0.11 |
| Clearinger pr. 90 | 1.04 | Bedste registrerede værdi: 1.15 |
| Bolderobringer pr. 90 | 2.09 | Bedste registrerede værdi: 2.98 |
| Dueller pr. 90 | 13.48 | Bedste registrerede værdi: 15.61 |
| Vundne dueller | 46.5% | Bedste registrerede værdi: 49.3% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 45.7 | 42.5 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 47.9 | Bedste registrerede værdi: 77.6 |
Luftdueller | ||
| Andel vundne luftdueller | 47.0% | Bedste registrerede værdi: 52.0% |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | 15.6 | Ikke offentliggjort |
| Score for kreativ indflydelse | 76.3 | Bedste registrerede værdi: 91.0 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 28.9 | 25.5 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 82.1 | 51.2 |
| Score for offensiv trussel | 34.4 | Bedste registrerede værdi: 69.3 |
| Spillestil | Kreativ angriber | Luftstærk angriber |
100 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)