Kant
Impact Score
45.4/ 100
- Kampe
- 12
- Minutter
- 738
- Stærkeste kategori
- Score for boldsikkerhed 36.5
- Spillestil
- Direkte kant
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Kant
Impact Score
45.4/ 100
Superliga · 2026/2027
Kant
Impact Score
55.7/ 100
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Ismaïl Seydi | 02Topi Keskinen |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 45.4 | Bedste registrerede værdi: 55.7 |
| Kampe | 12 | Bedste registrerede værdi: 13 |
| Kampe fra start | 8 | Bedste registrerede værdi: 10 |
| Spillede minutter | 738 | Bedste registrerede værdi: 958 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 2 | 1 |
| Assists | 1 | Bedste registrerede værdi: 5 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.73 | Bedste registrerede værdi: 7.01 |
| Gule kort | 4 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.24 | 0.09 |
| Afslutninger pr. 90 | 1.22 | Bedste registrerede værdi: 2.91 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.49 | Bedste registrerede værdi: 1.03 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.32 | 1.97 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 40.0% | 35.5% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 61.3% | 42.9% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 41.7 | Bedste registrerede værdi: 54.8 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 72.6 | 43.0 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.12 | Bedste registrerede værdi: 0.47 |
| Afleveringer pr. 90 | 17.93 | Bedste registrerede værdi: 24.61 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 13.54 | Bedste registrerede værdi: 18.98 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 1.71 | Bedste registrerede værdi: 2.44 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 1.46 | Bedste registrerede værdi: 2.25 |
| Skabte chancer pr. 90 | 1.46 | Bedste registrerede værdi: 2.25 |
| Afleveringspræcision | 75.5% | Bedste registrerede værdi: 77.1% |
| Præcision i lange afleveringer | 33.3% | Bedste registrerede værdi: 41.7% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 25.5 | Bedste registrerede værdi: 47.4 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 35.5 | Bedste registrerede værdi: 84.6 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 38.17 | Bedste registrerede værdi: 48.29 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 14.02 | 16.25 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 42.2 | Bedste registrerede værdi: 44.3 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.34 | 1.32 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.24 | 0.09 |
| Clearinger pr. 90 | 0.37 | Bedste registrerede værdi: 0.47 |
| Bolderobringer pr. 90 | 4.39 | Bedste registrerede værdi: 4.51 |
| Dueller pr. 90 | 10.61 | Bedste registrerede værdi: 11.65 |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 48.3% | 36.3% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 34.5 | 32.6 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 56.3 | 34.4 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | 13.6 |
| Score for kreativ indflydelse | 13.5 | Bedste registrerede værdi: 90.4 |
| Score for defensiv aktivitet | 8.1 | Bedste registrerede værdi: 27.4 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 36.5 | 21.2 |
| Score for offensiv trussel | 32.6 | Bedste registrerede værdi: 76.1 |
| Spillestil | Direkte kant | Ingen tydelig spillestil |
88 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)