Angriber
Impact Score
47.8/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 9
- Minutter
- 414
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv aktivitet 71.2
- Spillestil
- Målfokuseret angriber
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Angriber
Impact Score
47.8/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Angriber
Impact Score
35.9/ 100
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Jacob Brøchner Ambæk | 02Joe Hugill |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 47.8 | 35.9 |
| Kampe | 9 | Bedste registrerede værdi: 12 |
| Kampe fra start | 4 | Bedste registrerede værdi: 12 |
| Spillede minutter | 414 | Bedste registrerede værdi: 1,066 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 3 | 2 |
| Assists | 0 | Bedste registrerede værdi: 2 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.79 | 6.71 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 0 | 2 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.65 | 0.25 |
| Afslutninger pr. 90 | 2.17 | Bedste registrerede værdi: 2.20 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.30 | 1.18 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.65 | 0.34 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 60.0% | 53.8% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 50.0% | 44.4% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 74.8 | 50.4 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 39.1 | Bedste registrerede værdi: 42.1 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.17 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 15.22 | 11.82 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 11.74 | 8.02 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 0.43 | Bedste registrerede værdi: 0.76 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 0.43 | Bedste registrerede værdi: 0.84 |
| Skabte chancer pr. 90 | 0.43 | Bedste registrerede værdi: 0.84 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 77.1% | 67.9% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 60.0% | 50.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 40.4 | 22.4 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 17.3 | Bedste registrerede værdi: 22.4 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 30.43 | 25.16 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 9.35 | 9.54 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 58.3 | 42.0 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.96 | 0.42 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.25 |
| Clearinger pr. 90 | 0.65 | Bedste registrerede værdi: 0.93 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.96 | 1.18 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 10.43 | 9.71 |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 39.6% | 23.5% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 51.9 | 23.6 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 28.9 | 20.7 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | 23.3 |
| Score for kreativ indflydelse | Ikke offentliggjort | 10.0 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 71.2 | 1.8 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | Ikke offentliggjort | 25.0 |
| Score for offensiv trussel | For få data | 3.1 |
| Spillestil | Målfokuseret angriber | Ingen tydelig spillestil |
51 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)