Angriber
Impact Score
47.8/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 9
- Minutter
- 414
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv aktivitet 71.2
- Spillestil
- Målfokuseret angriber
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Angriber
Impact Score
47.8/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Angriber
Impact Score
For få data
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Jacob Brøchner Ambæk | 02Jona Niemiec |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 47.8 | For få data |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 9 | 2 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 4 | 1 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 414 | 104 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 3 | 0 |
| Assists | 0 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.79 | Bedste registrerede værdi: 6.80 |
| Gule kort | 0 | 0 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.65 | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger pr. 90 | 2.17 | Bedste registrerede værdi: 2.60 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.30 | 0.87 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.65 | Ikke tilgængelig |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 60.0% | 33.3% |
| Andel succesfulde driblinger | 50.0% | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 74.8 | Ikke tilgængelig |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 39.1 | Ikke tilgængelig |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Afleveringer pr. 90 | 15.22 | Bedste registrerede værdi: 23.37 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 11.74 | Bedste registrerede værdi: 16.44 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 0.43 | Bedste registrerede værdi: 1.73 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 0.43 | Bedste registrerede værdi: 2.60 |
| Skabte chancer pr. 90 | 0.43 | Bedste registrerede værdi: 2.60 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 77.1% | 70.4% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 60.0% | 33.3% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 40.4 | Ikke relevant |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 17.3 | Ikke tilgængelig |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 30.43 | Bedste registrerede værdi: 45.87 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 9.35 | 17.31 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 58.3 | Ikke tilgængelig |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 1.96 | Bedste registrerede værdi: 2.60 |
| Clearinger pr. 90 | 0.65 | Bedste registrerede værdi: 1.73 |
| Bolderobringer pr. 90 | 1.96 | Bedste registrerede værdi: 2.60 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 10.43 | 9.52 |
| Andel succesfulde tacklinger | Ikke tilgængelig | 66.7% |
| Vundne dueller | 39.6% | Bedste registrerede værdi: 45.5% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 51.9 | Ikke relevant |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 28.9 | Ikke tilgængelig |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | Ikke offentliggjort | For få data |
| Score for defensiv aktivitet | 71.2 | For få data |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | For få data |
| Score for boldsikkerhed | Ikke offentliggjort | For få data |
| Score for offensiv trussel | For få data | For få data |
| Spillestil | Målfokuseret angriber | For få data |
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)