Offensiv midtbanespiller
Impact Score
45.4/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 12
- Minutter
- 717
- Stærkeste kategori
- Score for boldsikkerhed 97.1
- Spillestil
- Målfokuseret kantspiller
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Offensiv midtbanespiller
Impact Score
45.4/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
53.3/ 100
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Jakob Bonde | 02Kristian Arnstad |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 45.4 | Bedste registrerede værdi: 53.3 |
| Kampe | 12 | Bedste registrerede værdi: 13 |
| Kampe fra start | 8 | Bedste registrerede værdi: 12 |
| Spillede minutter | 717 | Bedste registrerede værdi: 1,106 |
| Mål | 3 | 3 |
| Assists | 0 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.82 | Bedste registrerede værdi: 7.01 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 2 | 5 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.38 | 0.24 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.76 | 1.46 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.75 | 0.41 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.38 | 0.33 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 42.9% | 27.8% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 42.9% | 40.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 53.1 | Bedste registrerede værdi: 66.2 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 20.6 | Bedste registrerede værdi: 47.6 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.08 |
| Afleveringer pr. 90 | 47.57 | Bedste registrerede værdi: 51.51 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 39.79 | Bedste registrerede værdi: 42.72 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 6.40 | Bedste registrerede værdi: 6.84 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 1.00 | Bedste registrerede værdi: 1.71 |
| Skabte chancer pr. 90 | 1.00 | Bedste registrerede værdi: 1.71 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 83.6% | 82.9% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 46.2% | 33.3% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 85.3 | 54.2 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 14.7 | Bedste registrerede værdi: 57.9 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 65.52 | Bedste registrerede værdi: 69.49 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 12.18 | 14.24 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 75.5 | 37.5 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 1.00 | Bedste registrerede værdi: 1.63 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.75 | Bedste registrerede værdi: 0.81 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.14 | 1.63 |
| Bolderobringer pr. 90 | 2.89 | Bedste registrerede værdi: 4.88 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.13 | Bedste registrerede værdi: 0.08 |
| Dueller pr. 90 | 9.67 | Bedste registrerede værdi: 10.25 |
| Andel succesfulde tacklinger | Ikke tilgængelig | 82.3% |
| Vundne dueller | 46.8% | Bedste registrerede værdi: 47.6% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 51.2 | 48.8 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 52.9 | Bedste registrerede værdi: 68.3 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | Ikke offentliggjort | 63.0 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 53.1 | 41.1 |
| Score for defensiv pålidelighed | 64.3 | Bedste registrerede værdi: 92.1 |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 97.1 | 13.0 |
| Score for offensiv trussel | 30.0 | Bedste registrerede værdi: 68.2 |
| Spillestil | Målfokuseret kantspiller | Ingen tydelig spillestil |
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)