Offensiv midtbanespiller
Impact Score
34.6/ 100
- Kampe
- 12
- Minutter
- 988
- Stærkeste kategori
- Score for boldsikkerhed 79.4
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Offensiv midtbanespiller
Impact Score
34.6/ 100
Superliga · 2026/2027
Rolle ikke fastlagt
Impact Score
For få data
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Julius Madsen | 02Younes Bakiz |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 34.6 | For få data |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 12 | 5 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 11 | 0 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 988 | 128 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 2 | 0 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 1 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.77 | 6.70 |
| Gule kort | 1 | Bedste registrerede værdi: 0 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.18 | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger pr. 90 | 1.64 | Bedste registrerede værdi: 3.52 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.55 | Bedste registrerede værdi: 0.70 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.27 | Bedste registrerede værdi: 0.70 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 33.3% | 20.0% |
| Andel succesfulde driblinger | 27.3% | Bedste registrerede værdi: 50.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 27.9 | Ikke relevant |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 16.7 | Ikke relevant |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.09 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer pr. 90 | 30.33 | Bedste registrerede værdi: 63.98 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 24.96 | Bedste registrerede værdi: 55.55 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 5.37 | 3.52 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 1.28 | Bedste registrerede værdi: 2.11 |
| Skabte chancer pr. 90 | 1.28 | Bedste registrerede værdi: 2.11 |
| Afleveringspræcision | 82.3% | Bedste registrerede værdi: 86.8% |
| Præcision i lange afleveringer | 55.2% | Bedste registrerede værdi: 63.6% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 59.8 | Ikke relevant |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 28.1 | Ikke relevant |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 47.28 | Bedste registrerede værdi: 87.89 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 12.12 | 14.06 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 57.8 | Ikke relevant |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 0.73 | Bedste registrerede værdi: 2.11 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.64 | Bedste registrerede værdi: 1.41 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.64 | 0.70 |
| Bolderobringer pr. 90 | 2.46 | Bedste registrerede værdi: 5.63 |
| Dueller pr. 90 | 9.02 | Bedste registrerede værdi: 14.06 |
| Vundne dueller | 30.3% | Bedste registrerede værdi: 45.0% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 43.0 | Ikke relevant |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 17.7 | Ikke relevant |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | 22.7 | Ikke tilgængelig |
| Score for kreativ indflydelse | 40.6 | Ikke tilgængelig |
| Score for defensiv aktivitet | 21.9 | Ikke tilgængelig |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke tilgængelig |
| Score for boldsikkerhed | 79.4 | Ikke tilgængelig |
| Score for offensiv trussel | 16.7 | Ikke tilgængelig |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | For få data |
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)