Central midtbanespiller
Impact Score
71.6/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 1,004
- Stærkeste kategori
- Score for offensiv trussel 78.6
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Central midtbanespiller
Impact Score
71.6/ 100
Superliga · 2026/2027
Central midtbanespiller
Impact Score
77.9/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2025/2026
| Statistik | 01Justin Janssen | 02Dani Silva |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 71.6 | Bedste registrerede værdi: 77.9 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 13 | 10 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 11 | 4 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 1,004 | 398 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 3 | 0 |
| Assists | 1 | Bedste registrerede værdi: 2 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 7.31 | 6.86 |
| Gule kort | 2 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.27 | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.26 | 1.13 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.63 | 0.23 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.54 | 0.45 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 50.0% | 20.0% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 54.5% | 50.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 72.4 | 32.9 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 62.8 | 26.9 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.09 | Bedste registrerede værdi: 0.45 |
| Afleveringer pr. 90 | 69.65 | Bedste registrerede værdi: 71.01 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 60.87 | Bedste registrerede værdi: 64.90 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 12.10 | 11.76 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.61 | 1.36 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.61 | 1.36 |
| Afleveringspræcision | 87.4% | Bedste registrerede værdi: 91.4% |
| Præcision i lange afleveringer | 66.0% | Bedste registrerede værdi: 73.9% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 88.5 | Bedste registrerede værdi: 94.3 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 62.6 | Bedste registrerede værdi: 87.7 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 85.34 | 84.12 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 12.82 | Bedste registrerede værdi: 8.82 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 70.5 | Bedste registrerede værdi: 90.1 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.05 | 1.81 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 1.08 | Bedste registrerede værdi: 1.58 |
| Clearinger pr. 90 | 0.81 | Bedste registrerede værdi: 2.04 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 6.72 | 6.11 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.27 | Bedste registrerede værdi: 0.23 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 9.05 | 5.88 |
| Andel succesfulde tacklinger | 64.5% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 64.4% | 57.7% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 55.8 | 54.0 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 71.7 | 51.6 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 65.0 | Bedste registrerede værdi: 94.4 |
| Score for defensiv aktivitet | 65.4 | Bedste registrerede værdi: 70.3 |
| Score for defensiv pålidelighed | 50.0 | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | 65.4 | Bedste registrerede værdi: 95.0 |
| Score for offensiv trussel | 78.6 | For få data |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Boldbesiddende midtbanespiller |
85 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)