Central midtbanespiller
Impact Score
71.6/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 1,004
- Stærkeste kategori
- Score for offensiv trussel 78.6
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Central midtbanespiller
Impact Score
71.6/ 100
Superliga · 2026/2027
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
57.1/ 100
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Justin Janssen | 02Nicolas Raskin |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 71.6 | 57.1 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 13 | 9 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 11 | 9 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 1,004 | 775 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 3 | 1 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 1 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 7.31 | 7.04 |
| Gule kort | 2 | 2 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.27 | 0.12 |
| Afslutninger pr. 90 | 1.26 | Bedste registrerede værdi: 1.28 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.63 | 0.46 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.54 | 0.12 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 50.0% | 36.4% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 54.5% | 25.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 72.4 | 54.0 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 62.8 | 19.1 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.09 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 69.65 | 59.11 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 60.87 | 50.86 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 12.10 | 11.85 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.61 | 1.05 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.61 | 1.05 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 87.4% | 86.1% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 66.0% | 51.7% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 88.5 | 80.6 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 62.6 | Bedste registrerede værdi: 69.6 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 85.34 | 73.05 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 12.82 | Bedste registrerede værdi: 12.08 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 70.5 | 58.3 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.05 | 1.74 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.08 | 0.35 |
| Clearinger pr. 90 | 0.81 | Bedste registrerede værdi: 1.74 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 6.72 | 5.57 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.27 | Ikke tilgængelig |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 9.05 | 7.66 |
| Andel succesfulde tacklinger | 64.5% | Bedste registrerede værdi: 73.3% |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 64.4% | 54.5% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 55.8 | 40.3 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 71.7 | 45.6 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 65.0 | Bedste registrerede værdi: 73.5 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 65.4 | 11.7 |
| Score for defensiv pålidelighed | 50.0 | Bedste registrerede værdi: 82.5 |
| Score for boldsikkerhed | 65.4 | Bedste registrerede værdi: 72.2 |
| Score for offensiv trussel | 78.6 | For få data |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Boldbesiddende midtbanespiller |
73 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)