Defensiv midtbanespiller
Impact Score
40.5/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 10
- Minutter
- 604
- Stærkeste kategori
- Score for offensiv trussel 95.5
- Spillestil
- Kreativ midtbanespiller
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
40.5/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Central midtbanespiller
Impact Score
32.4/ 100
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Mads Emil Madsen | 02Asker Beck |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 40.5 | 32.4 |
| Kampe | 10 | Bedste registrerede værdi: 13 |
| Kampe fra start | 8 | Bedste registrerede værdi: 12 |
| Spillede minutter | 604 | Bedste registrerede værdi: 1,014 |
| Mål | 2 | Bedste registrerede værdi: 3 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 2 | 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.99 | 6.98 |
| Gule kort | 2 | Bedste registrerede værdi: 0 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.30 | 0.27 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.53 | 2.04 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.75 | 0.62 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.45 | Bedste registrerede værdi: 0.98 |
| Andel afslutninger på mål | 29.4% | Bedste registrerede værdi: 30.4% |
| Andel succesfulde driblinger | 37.5% | Bedste registrerede værdi: 44.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 81.2 | 65.3 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 40.1 | 37.8 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.30 | 0.09 |
| Afleveringer pr. 90 | 36.21 | Bedste registrerede værdi: 38.17 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 29.35 | Bedste registrerede værdi: 32.13 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 3.73 | Bedste registrerede værdi: 4.26 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.94 | 1.24 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.94 | 1.24 |
| Afleveringspræcision | 81.1% | Bedste registrerede værdi: 84.2% |
| Præcision i lange afleveringer | 62.5% | Bedste registrerede værdi: 68.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 20.8 | Bedste registrerede værdi: 21.8 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 85.3 | 51.9 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 50.36 | Bedste registrerede værdi: 55.21 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 9.83 | 12.16 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 37.5 | 34.6 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.53 | 2.04 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.75 | 0.53 |
| Clearinger pr. 90 | 0.75 | Bedste registrerede værdi: 1.15 |
| Bolderobringer pr. 90 | 2.98 | Bedste registrerede værdi: 3.55 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 9.83 | 8.70 |
| Andel succesfulde tacklinger | Bedste registrerede værdi: 75.0% | 52.6% |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 51.5% | 51.0% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 30.4 | 25.0 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 59.9 | 35.2 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | 25.0 |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 76.1 | 35.0 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 23.2 | 19.2 |
| Score for defensiv pålidelighed | Bedste registrerede værdi: 44.7 | 16.7 |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 31.5 | 19.2 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 95.5 | 35.7 |
| Spillestil | Kreativ midtbanespiller | Ingen tydelig spillestil |
100 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)