Central midtbanespiller
Impact Score
29.2/ 100
- Kampe
- 12
- Minutter
- 765
- Stærkeste kategori
- Score for afslutninger uden straffespark 75.0
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Central midtbanespiller
Impact Score
29.2/ 100
Superliga · 2026/2027
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
40.5/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Mads Søndergaard | 02Mads Emil Madsen |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 29.2 | Bedste registrerede værdi: 40.5 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 12 | 10 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 10 | 8 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 765 | 604 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 3 | 2 |
| Assists | 2 | 2 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.87 | Bedste registrerede værdi: 6.99 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 1 | 2 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.35 | 0.30 |
| Afslutninger pr. 90 | 2.47 | Bedste registrerede værdi: 2.53 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.71 | Bedste registrerede værdi: 0.75 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.24 | Bedste registrerede værdi: 0.45 |
| Andel afslutninger på mål | 28.6% | Bedste registrerede værdi: 29.4% |
| Andel succesfulde driblinger | 28.6% | Bedste registrerede værdi: 37.5% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 78.7 | Bedste registrerede værdi: 81.2 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 33.0 | Bedste registrerede værdi: 40.1 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.24 | Bedste registrerede værdi: 0.30 |
| Afleveringer pr. 90 | 29.18 | Bedste registrerede værdi: 36.21 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 23.18 | Bedste registrerede værdi: 29.35 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.76 | 3.73 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 0.82 | Bedste registrerede værdi: 1.94 |
| Skabte chancer pr. 90 | 0.82 | Bedste registrerede værdi: 1.94 |
| Afleveringspræcision | 79.4% | Bedste registrerede værdi: 81.1% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 69.2% | 62.5% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 9.0 | Bedste registrerede værdi: 20.8 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 37.4 | Bedste registrerede værdi: 85.3 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 45.88 | Bedste registrerede værdi: 50.36 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 10.12 | Bedste registrerede værdi: 9.83 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 26.9 | Bedste registrerede værdi: 37.5 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 1.29 | Bedste registrerede værdi: 2.53 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.06 | 0.75 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.88 | 0.75 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.24 | 2.98 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 9.88 | 9.83 |
| Andel succesfulde tacklinger | Ikke tilgængelig | 75.0% |
| Vundne dueller | 40.5% | Bedste registrerede værdi: 51.5% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 40.4 | 30.4 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 46.2 | Bedste registrerede værdi: 59.9 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | 75.0 | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 5.0 | Bedste registrerede værdi: 76.1 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 57.7 | 23.2 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | 44.7 |
| Score for boldsikkerhed | 26.9 | Bedste registrerede værdi: 31.5 |
| Score for offensiv trussel | 7.1 | Bedste registrerede værdi: 95.5 |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Kreativ midtbanespiller |
77 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)