Defensiv midtbanespiller
Impact Score
57.0/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 1,044
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv aktivitet 73.2
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
57.0/ 100
Superliga · 2026/2027
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
40.5/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Max Isaac Ejdum | 02Mads Emil Madsen |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 57.0 | 40.5 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 13 | 10 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 13 | 8 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 1,044 | 604 |
| Mål | 2 | 2 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 3 | 2 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 7.07 | 6.99 |
| Gule kort | 2 | 2 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.17 | Bedste registrerede værdi: 0.30 |
| Afslutninger pr. 90 | 1.47 | Bedste registrerede værdi: 2.53 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.26 | Bedste registrerede værdi: 0.75 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.69 | 0.45 |
| Andel afslutninger på mål | 17.6% | Bedste registrerede værdi: 29.4% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 53.3% | 37.5% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 51.0 | Bedste registrerede værdi: 81.2 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 69.2 | 40.1 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.26 | Bedste registrerede værdi: 0.30 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 49.57 | 36.21 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 42.24 | 29.35 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.91 | 3.73 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 1.12 | Bedste registrerede værdi: 1.94 |
| Skabte chancer pr. 90 | 1.12 | Bedste registrerede værdi: 1.94 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 85.2% | 81.1% |
| Præcision i lange afleveringer | 37.5% | Bedste registrerede værdi: 62.5% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 47.0 | 20.8 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 55.9 | Bedste registrerede værdi: 85.3 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 65.52 | 50.36 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 10.95 | Bedste registrerede værdi: 9.83 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 56.6 | 37.5 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 1.90 | Bedste registrerede værdi: 2.53 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.29 | 0.75 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.55 | 0.75 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 5.43 | 2.98 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 10.00 | 9.83 |
| Andel succesfulde tacklinger | Ikke tilgængelig | 75.0% |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 56.0% | 51.5% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 52.7 | 30.4 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 76.8 | 59.9 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 45.7 | Bedste registrerede værdi: 76.1 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 73.2 | 23.2 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | 44.7 |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 38.9 | 31.5 |
| Score for offensiv trussel | 50.0 | Bedste registrerede værdi: 95.5 |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Kreativ midtbanespiller |
72 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)