Defensiv midtbanespiller
Impact Score
57.0/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 1,044
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv aktivitet 73.2
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
57.0/ 100
Superliga · 2026/2027
Rolle ikke fastlagt
Impact Score
For få data
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Max Isaac Ejdum | 02Younes Bakiz |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 57.0 | For få data |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 13 | 5 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 13 | 0 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 1,044 | 128 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 2 | 0 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 3 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 7.07 | 6.70 |
| Gule kort | 2 | Bedste registrerede værdi: 0 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.17 | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger pr. 90 | 1.47 | Bedste registrerede værdi: 3.52 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.26 | Bedste registrerede værdi: 0.70 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.69 | Bedste registrerede værdi: 0.70 |
| Andel afslutninger på mål | 17.6% | Bedste registrerede værdi: 20.0% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 53.3% | 50.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 51.0 | Ikke relevant |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 69.2 | Ikke relevant |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.26 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer pr. 90 | 49.57 | Bedste registrerede værdi: 63.98 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 42.24 | Bedste registrerede værdi: 55.55 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.91 | 3.52 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 1.12 | Bedste registrerede værdi: 2.11 |
| Skabte chancer pr. 90 | 1.12 | Bedste registrerede værdi: 2.11 |
| Afleveringspræcision | 85.2% | Bedste registrerede værdi: 86.8% |
| Præcision i lange afleveringer | 37.5% | Bedste registrerede værdi: 63.6% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 47.0 | Ikke relevant |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 55.9 | Ikke relevant |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 65.52 | Bedste registrerede værdi: 87.89 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 10.95 | 14.06 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 56.6 | Ikke relevant |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 1.90 | Bedste registrerede værdi: 2.11 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 1.29 | Bedste registrerede værdi: 1.41 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.55 | 0.70 |
| Bolderobringer pr. 90 | 5.43 | Bedste registrerede værdi: 5.63 |
| Dueller pr. 90 | 10.00 | Bedste registrerede værdi: 14.06 |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 56.0% | 45.0% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 52.7 | Ikke relevant |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 76.8 | Ikke relevant |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | Ikke tilgængelig |
| Score for kreativ indflydelse | 45.7 | Ikke tilgængelig |
| Score for defensiv aktivitet | 73.2 | Ikke tilgængelig |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke tilgængelig |
| Score for boldsikkerhed | 38.9 | Ikke tilgængelig |
| Score for offensiv trussel | 50.0 | Ikke tilgængelig |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | For få data |
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)