Offensiv midtbanespiller
Impact Score
72.2/ 100
- Kampe
- 12
- Minutter
- 1,055
- Stærkeste kategori
- Score for offensiv trussel 96.7
- Spillestil
- Kreativ kant
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Offensiv midtbanespiller
Impact Score
72.2/ 100
Superliga · 2026/2027
Angriber
Impact Score
66.6/ 100
Superliga · 2025/2026
| Statistik | 01Mohamed Elyounoussi | 02Tonni Adamsen |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 72.2 | 66.6 |
| Kampe | 12 | Bedste registrerede værdi: 31 |
| Kampe fra start | 12 | Bedste registrerede værdi: 30 |
| Spillede minutter | 1,055 | Bedste registrerede værdi: 2,607 |
| Mål | 7 | Bedste registrerede værdi: 14 |
| Assists | 2 | Bedste registrerede værdi: 7 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 7.66 | 7.27 |
| Gule kort | 3 | Bedste registrerede værdi: 2 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.60 | 0.48 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.82 | 2.35 |
| Skud på mål pr. 90 | 1.11 | Bedste registrerede værdi: 1.28 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.88 | 1.24 |
| Andel afslutninger på mål | 39.4% | Bedste registrerede værdi: 54.4% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 52.4% | 48.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 83.5 | 76.6 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 63.7 | 54.9 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.17 | Bedste registrerede værdi: 0.24 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 34.72 | 33.87 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 28.75 | 26.38 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 2.82 | Bedste registrerede værdi: 4.83 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.07 | 2.04 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.07 | 1.42 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 82.8% | 77.9% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 66.7% | 59.8% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 57.8 | Bedste registrerede værdi: 89.5 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 87.4 | 83.5 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 58.09 | 51.96 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 15.36 | 16.02 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 61.8 | 60.9 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.28 | 0.41 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.51 | 0.17 |
| Clearinger pr. 90 | 0.60 | Bedste registrerede værdi: 1.38 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.01 | 2.11 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | Ikke tilgængelig | 0.07 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 10.92 | 8.39 |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 49.2% | 39.5% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 42.5 | 42.1 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 61.8 | 17.4 |
Luftdueller | ||
| Andel vundne luftdueller | 52.6% | Ikke tilgængelig |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | Bedste registrerede værdi: 86.4 | 83.9 |
| Score for kreativ indflydelse | 78.1 | Bedste registrerede værdi: 93.4 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 28.1 | 11.8 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 67.7 | 54.7 |
| Score for offensiv trussel | 96.7 | Bedste registrerede værdi: 98.5 |
| Spillestil | Kreativ kant | Kreativ angriber |
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)