Angriber
Impact Score
51.8/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 1,005
- Stærkeste kategori
- Score for boldsikkerhed 75.0
- Spillestil
- Kreativ angriber
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Angriber
Impact Score
51.8/ 100
Superliga · 2026/2027
Angriber
Impact Score
51.0/ 100
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Noah Ganaus | 02Kelvin Ehibhatiomhan |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 51.8 | 51.0 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 13 | 11 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 11 | 9 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 1,005 | 835 |
| Mål | 4 | Bedste registrerede værdi: 5 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 1 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.89 | Bedste registrerede værdi: 6.92 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 1 | 2 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.36 | Bedste registrerede værdi: 0.43 |
| Afslutninger pr. 90 | 2.33 | Bedste registrerede værdi: 2.69 |
| Skud på mål pr. 90 | 1.16 | Bedste registrerede værdi: 1.29 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.99 | Bedste registrerede værdi: 1.29 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 50.0% | 48.0% |
| Andel succesfulde driblinger | 50.0% | Bedste registrerede værdi: 52.2% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 54.1 | Bedste registrerede værdi: 62.0 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 49.1 | Bedste registrerede værdi: 68.5 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.09 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 17.37 | 12.83 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 13.52 | 8.62 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 1.16 | Bedste registrerede værdi: 1.72 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.61 | 0.86 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.61 | 0.65 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 77.8% | 67.2% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 60.0% | 33.3% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 59.6 | 32.7 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 53.6 | 36.5 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 33.94 | 31.15 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 9.76 | 11.21 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 69.9 | 35.3 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 0.72 | Bedste registrerede værdi: 0.75 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.36 | 0.22 |
| Clearinger pr. 90 | 0.81 | Bedste registrerede værdi: 1.40 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.15 | 1.08 |
| Dueller pr. 90 | 9.76 | Bedste registrerede værdi: 15.31 |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 44.0% | 43.7% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 50.5 | 41.4 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 28.9 | Bedste registrerede værdi: 55.6 |
Luftdueller | ||
| Andel vundne luftdueller | Ikke tilgængelig | 49.1% |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | 59.4 | Bedste registrerede værdi: 65.6 |
| Score for kreativ indflydelse | 39.5 | Ikke offentliggjort |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 40.4 | 17.3 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 75.0 | 17.9 |
| Score for offensiv trussel | 40.6 | Bedste registrerede værdi: 46.9 |
| Spillestil | Kreativ angriber | Direkte angriber |
84 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)