Midterforsvarer
Impact Score
64.2/ 100
- Kampe
- 10
- Minutter
- 856
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv aktivitet 91.0
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Midterforsvarer
Impact Score
64.2/ 100
Superliga · 2026/2027
Midterforsvarer
Impact Score
61.8/ 100
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Noah Markmann | 02James Gomez |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 64.2 | 61.8 |
| Kampe | 10 | 10 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 10 | 9 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 856 | 798 |
| Mål | 0 | 0 |
| Assists | 0 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.80 | 6.75 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 2 | 3 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.84 | 0.23 |
| Skud på mål pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.11 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.32 | Bedste registrerede værdi: 0.45 |
| Andel afslutninger på mål | Ikke tilgængelig | 50.0% |
| Andel succesfulde driblinger | 27.3% | Bedste registrerede værdi: 57.1% |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 82.96 | 67.78 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 76.44 | 60.68 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 7.89 | Bedste registrerede værdi: 9.25 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.53 | 0.34 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.53 | 0.34 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 92.1% | 89.5% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 57.1% | 53.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 79.0 | 67.0 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 70.9 | 47.7 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 97.68 | 84.70 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 9.78 | Bedste registrerede værdi: 9.25 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 72.3 | 59.0 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.42 | 1.92 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 1.26 | Bedste registrerede værdi: 1.47 |
| Clearinger pr. 90 | 2.10 | Bedste registrerede værdi: 5.75 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 5.47 | 4.51 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | Ikke tilgængelig | 0.11 |
| Dueller pr. 90 | 9.36 | Bedste registrerede værdi: 10.04 |
| Andel succesfulde tacklinger | 85.7% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | 42.7% | Bedste registrerede værdi: 44.9% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 58.0 | Bedste registrerede værdi: 70.6 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 53.0 | 46.0 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 91.0 | 79.0 |
| Score for defensiv pålidelighed | Bedste registrerede værdi: 44.2 | 13.5 |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 36.7 | 23.3 |
| Score for offensiv trussel | For få data | For få data |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Ingen tydelig spillestil |
75 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)