Brøndby IF · Sønderjyske Fodbold
Kant
Impact Score
46.8/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 750
- Stærkeste kategori
- Score for afslutninger uden straffespark 95.5
- Spillestil
- Indadgående kant
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Brøndby IF · Sønderjyske Fodbold
Kant
Impact Score
46.8/ 100
Superliga · 2026/2027
Kant
Impact Score
38.2/ 100
Tidligt sæsonestimat
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Olti Hyseni | 02Lewis Smith |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 46.8 | 38.2 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 13 | 9 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 9 | 3 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 750 | 427 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 5 | 0 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 3 | 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.93 | 6.65 |
| Gule kort | 1 | Bedste registrerede værdi: 0 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.60 | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.08 | 2.32 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.20 | 0.21 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.44 | 1.05 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 29.4% | 9.1% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 31.6% | 31.3% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 78.5 | 16.5 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 48.9 | 37.1 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.36 | 0.21 |
| Afleveringer pr. 90 | 22.80 | Bedste registrerede værdi: 28.67 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 15.24 | Bedste registrerede værdi: 19.60 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.40 | 2.32 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 1.32 | Bedste registrerede værdi: 1.90 |
| Skabte chancer pr. 90 | 1.32 | Bedste registrerede værdi: 1.90 |
| Afleveringspræcision | 66.8% | Bedste registrerede værdi: 68.4% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 40.0% | 37.5% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 20.3 | Bedste registrerede værdi: 29.7 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 46.8 | Bedste registrerede værdi: 58.0 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 48.24 | Bedste registrerede værdi: 56.91 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 18.48 | 21.92 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 20.3 | Bedste registrerede værdi: 30.5 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 0.84 | Bedste registrerede værdi: 2.53 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.36 | Bedste registrerede værdi: 0.42 |
| Clearinger pr. 90 | 0.60 | Bedste registrerede værdi: 0.63 |
| Bolderobringer pr. 90 | 3.48 | Bedste registrerede værdi: 5.48 |
| Dueller pr. 90 | 13.80 | Bedste registrerede værdi: 15.18 |
| Vundne dueller | 37.4% | Bedste registrerede værdi: 40.3% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 26.3 | Bedste registrerede værdi: 59.5 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 45.3 | Bedste registrerede værdi: 54.9 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | 95.5 | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 48.1 | Bedste registrerede værdi: 53.0 |
| Score for defensiv aktivitet | 17.7 | Bedste registrerede værdi: 76.3 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 1.9 | 1.8 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 71.7 | 26.0 |
| Spillestil | Indadgående kant | Direkte kant |
49 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)