Angriber
Impact Score
58.0/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 7
- Minutter
- 599
- Stærkeste kategori
- Score for boldsikkerhed 67.9
- Spillestil
- Direkte angriber
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Angriber
Impact Score
58.0/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Angriber
Impact Score
61.9/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Osaze De Rosario | 02Frederik Gytkjaer |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 58.0 | Bedste registrerede værdi: 61.9 |
| Kampe | 7 | Bedste registrerede værdi: 12 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 7 | 4 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 599 | 419 |
| Mål | 3 | 3 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 2 | 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 7.04 | 6.89 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 0 | 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.45 | Bedste registrerede værdi: 0.64 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.61 | 2.79 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.20 | 1.07 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 1.65 | Ikke tilgængelig |
| Andel afslutninger på mål | 33.3% | Bedste registrerede værdi: 38.5% |
| Andel succesfulde driblinger | 47.8% | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 58.3 | Bedste registrerede værdi: 59.8 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 65.5 | Bedste registrerede værdi: 94.2 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.30 | 0.21 |
| Afleveringer pr. 90 | 13.52 | Bedste registrerede værdi: 18.04 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 11.27 | Bedste registrerede værdi: 13.32 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 0.90 | Bedste registrerede værdi: 1.29 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 0.90 | Bedste registrerede værdi: 1.50 |
| Skabte chancer pr. 90 | 0.90 | Bedste registrerede værdi: 1.50 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 83.3% | 73.8% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 100.0% | 60.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 48.1 | Bedste registrerede værdi: 50.6 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 56.9 | Bedste registrerede værdi: 62.7 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 33.51 | 32.65 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 9.92 | 10.10 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 73.7 | 54.5 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.60 | 0.21 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.30 | 0.21 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.90 | 0.64 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.40 | 1.72 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 15.33 | 14.18 |
| Andel succesfulde tacklinger | Ikke tilgængelig | 100.0% |
| Vundne dueller | 37.3% | Bedste registrerede værdi: 40.9% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 50.2 | 18.9 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 50.0 | Bedste registrerede værdi: 56.8 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | 34.4 | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 34.2 | Bedste registrerede værdi: 65.8 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 48.1 | 9.6 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | 67.9 | Ikke offentliggjort |
| Score for offensiv trussel | 53.1 | For få data |
| Spillestil | Direkte angriber | Kreativ angriber |
97 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)