Angriber
Impact Score
58.0/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 7
- Minutter
- 599
- Stærkeste kategori
- Score for boldsikkerhed 67.9
- Spillestil
- Direkte angriber
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Angriber
Impact Score
58.0/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Angriber
Impact Score
47.8/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Osaze De Rosario | 02Jacob Brøchner Ambæk |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 58.0 | 47.8 |
| Kampe | 7 | Bedste registrerede værdi: 9 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 7 | 4 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 599 | 414 |
| Mål | 3 | 3 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 2 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 7.04 | 6.79 |
| Gule kort | 0 | 0 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.45 | Bedste registrerede værdi: 0.65 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.61 | 2.17 |
| Skud på mål pr. 90 | 1.20 | Bedste registrerede værdi: 1.30 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.65 | 0.65 |
| Andel afslutninger på mål | 33.3% | Bedste registrerede værdi: 60.0% |
| Andel succesfulde driblinger | 47.8% | Bedste registrerede værdi: 50.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 58.3 | Bedste registrerede værdi: 74.8 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 65.5 | 39.1 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.30 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer pr. 90 | 13.52 | Bedste registrerede værdi: 15.22 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 11.27 | Bedste registrerede værdi: 11.74 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.90 | 0.43 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.90 | 0.43 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.90 | 0.43 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 83.3% | 77.1% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 100.0% | 60.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 48.1 | 40.4 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 56.9 | 17.3 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 33.51 | 30.43 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 9.92 | Bedste registrerede værdi: 9.35 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 73.7 | 58.3 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 0.60 | Bedste registrerede værdi: 1.96 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.30 | Ikke tilgængelig |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.90 | 0.65 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.40 | 1.96 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 15.33 | 10.43 |
| Vundne dueller | 37.3% | Bedste registrerede værdi: 39.6% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 50.2 | Bedste registrerede værdi: 51.9 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 50.0 | 28.9 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | 34.4 | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 34.2 | Ikke offentliggjort |
| Score for defensiv aktivitet | 48.1 | Bedste registrerede værdi: 71.2 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | 67.9 | Ikke offentliggjort |
| Score for offensiv trussel | 53.1 | For få data |
| Spillestil | Direkte angriber | Målfokuseret angriber |
55 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)