Angriber
Impact Score
25.9/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 10
- Minutter
- 387
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv aktivitet 13.5
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Angriber
Impact Score
25.9/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Angriber
Impact Score
28.8/ 100
Premiership · 2025/2026
| Statistik | 01Oskar Fenger | 02Bruce Anderson |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 25.9 | Bedste registrerede værdi: 28.8 |
| Kampe | 10 | Bedste registrerede værdi: 35 |
| Kampe fra start | 5 | Bedste registrerede værdi: 23 |
| Spillede minutter | 387 | Bedste registrerede værdi: 1,910 |
| Mål | 2 | Bedste registrerede værdi: 4 |
| Assists | 1 | Bedste registrerede værdi: 2 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.62 | 6.61 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 1 | 3 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.47 | 0.19 |
| Afslutninger pr. 90 | 1.16 | Bedste registrerede værdi: 1.93 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.47 | Bedste registrerede værdi: 0.71 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.47 | 0.05 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 40.0% | 36.6% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 33.3% | 8.3% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 33.6 | 29.2 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 26.8 | 24.4 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.23 | 0.09 |
| Afleveringer pr. 90 | 10.70 | Bedste registrerede værdi: 14.04 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 6.98 | Bedste registrerede værdi: 9.94 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 0.70 | Bedste registrerede værdi: 1.41 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 0.23 | Bedste registrerede værdi: 0.47 |
| Skabte chancer pr. 90 | 0.23 | Bedste registrerede værdi: 0.42 |
| Afleveringspræcision | 65.2% | Bedste registrerede værdi: 70.8% |
| Præcision i lange afleveringer | 33.3% | Bedste registrerede værdi: 61.1% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 10.9 | Bedste registrerede værdi: 42.0 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 21.5 | 17.4 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 28.14 | 26.06 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 10.47 | Bedste registrerede værdi: 9.05 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 26.3 | Bedste registrerede værdi: 56.7 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.70 | 0.47 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.09 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.40 | 0.52 |
| Bolderobringer pr. 90 | 1.40 | Bedste registrerede værdi: 2.03 |
| Dueller pr. 90 | 10.47 | Bedste registrerede værdi: 10.84 |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 35.6% | 30.0% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 42.7 | 15.0 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 23.1 | 18.3 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | 28.4 |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 7.9 | 1.3 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 13.5 | 1.0 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | Ikke offentliggjort | 79.8 |
| Score for offensiv trussel | For få data | 1.1 |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Ingen tydelig spillestil |
99 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)