Angriber
Impact Score
25.9/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 10
- Minutter
- 387
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv aktivitet 13.5
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Angriber
Impact Score
25.9/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Angriber
Impact Score
34.0/ 100
Superliga · 2025/2026
| Statistik | 01Oskar Fenger | 02Tim Freriks |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 25.9 | Bedste registrerede værdi: 34.0 |
| Kampe | 10 | Bedste registrerede værdi: 23 |
| Kampe fra start | 5 | Bedste registrerede værdi: 16 |
| Spillede minutter | 387 | Bedste registrerede værdi: 1,201 |
| Mål | 2 | Bedste registrerede værdi: 4 |
| Assists | 1 | 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.62 | Bedste registrerede værdi: 6.65 |
| Gule kort | 1 | Bedste registrerede værdi: 0 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.47 | 0.30 |
| Afslutninger pr. 90 | 1.16 | Bedste registrerede værdi: 1.87 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.47 | Bedste registrerede værdi: 0.75 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.47 | Bedste registrerede værdi: 1.12 |
| Andel afslutninger på mål | 40.0% | 40.0% |
| Andel succesfulde driblinger | 33.3% | Bedste registrerede værdi: 62.5% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 33.6 | Bedste registrerede værdi: 36.5 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 26.8 | Bedste registrerede værdi: 65.1 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.23 | 0.07 |
| Afleveringer pr. 90 | 10.70 | Bedste registrerede værdi: 12.66 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 6.98 | Bedste registrerede værdi: 9.37 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 0.70 | Bedste registrerede værdi: 0.90 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 0.23 | Bedste registrerede værdi: 0.30 |
| Skabte chancer pr. 90 | 0.23 | Bedste registrerede værdi: 0.30 |
| Afleveringspræcision | 65.2% | Bedste registrerede værdi: 74.0% |
| Præcision i lange afleveringer | 33.3% | Bedste registrerede værdi: 75.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 10.9 | Bedste registrerede værdi: 26.7 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 21.5 | 10.8 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 28.14 | 27.73 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 10.47 | Bedste registrerede værdi: 10.12 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 26.3 | Bedste registrerede værdi: 46.9 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 0.70 | Bedste registrerede værdi: 0.75 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.15 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.40 | 0.97 |
| Bolderobringer pr. 90 | 1.40 | Bedste registrerede værdi: 1.95 |
| Dueller pr. 90 | 10.47 | Bedste registrerede værdi: 12.36 |
| Vundne dueller | 35.6% | Bedste registrerede værdi: 38.2% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 42.7 | 26.8 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 23.1 | Bedste registrerede værdi: 34.9 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | 26.8 |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 7.9 | 1.3 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 13.5 | 9.2 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | Ikke offentliggjort | 23.4 |
| Score for offensiv trussel | For få data | 1.5 |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Ingen tydelig spillestil |
100 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)