Angriber
Impact Score
54.7/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 12
- Minutter
- 704
- Stærkeste kategori
- Score for boldsikkerhed 96.4
- Spillestil
- Kombinerende angriber
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Angriber
Impact Score
54.7/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Offensiv midtbanespiller
Impact Score
72.2/ 100
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Rami Al Hajj | 02Mohamed Elyounoussi |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 54.7 | Bedste registrerede værdi: 72.2 |
| Kampe | 12 | 12 |
| Kampe fra start | 9 | Bedste registrerede værdi: 12 |
| Spillede minutter | 704 | Bedste registrerede værdi: 1,055 |
| Mål | 1 | Bedste registrerede værdi: 7 |
| Assists | 0 | Bedste registrerede værdi: 2 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.94 | Bedste registrerede værdi: 7.66 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 0 | 3 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.13 | Bedste registrerede værdi: 0.60 |
| Afslutninger pr. 90 | 1.28 | Bedste registrerede værdi: 2.82 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.26 | Bedste registrerede værdi: 1.11 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.05 | 1.88 |
| Andel afslutninger på mål | 20.0% | Bedste registrerede værdi: 39.4% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 55.2% | 52.4% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 3.9 | Bedste registrerede værdi: 83.5 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 80.6 | 63.7 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.17 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 47.56 | 34.72 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 40.91 | 28.75 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 5.63 | 2.82 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 2.30 | Bedste registrerede værdi: 3.07 |
| Skabte chancer pr. 90 | 2.30 | Bedste registrerede værdi: 3.07 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 86.0% | 82.8% |
| Præcision i lange afleveringer | 62.5% | Bedste registrerede værdi: 66.7% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 98.1 | 57.8 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 94.2 | 87.4 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 68.52 | 58.18 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 14.96 | 15.36 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 71.2 | 61.8 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.53 | 1.28 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.64 | 0.51 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.64 | 0.60 |
| Bolderobringer pr. 90 | 3.96 | Bedste registrerede værdi: 4.01 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 11.89 | 11.00 |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 53.8% | 48.8% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 73.2 | 42.5 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 63.5 | 61.8 |
Luftdueller | ||
| Andel vundne luftdueller | Ikke tilgængelig | 52.6% |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | 86.4 |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 92.1 | 78.1 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 94.2 | 28.1 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 96.4 | 67.7 |
| Score for offensiv trussel | 84.4 | Bedste registrerede værdi: 96.7 |
| Spillestil | Kombinerende angriber | Kreativ kant |
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)