Defensiv midtbanespiller
Impact Score
36.8/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 10
- Minutter
- 660
- Stærkeste kategori
- Score for offensiv trussel 86.4
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
36.8/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Central midtbanespiller
Impact Score
55.2/ 100
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Sefer Emini | 02Dylan Tait |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 36.8 | Bedste registrerede værdi: 55.2 |
| Kampe | 10 | 10 |
| Kampe fra start | 7 | Bedste registrerede værdi: 9 |
| Spillede minutter | 660 | Bedste registrerede værdi: 853 |
| Mål | 0 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Assists | 2 | 2 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.77 | Bedste registrerede værdi: 7.07 |
| Gule kort | 4 | 4 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.11 |
| Afslutninger pr. 90 | 1.09 | Bedste registrerede værdi: 1.48 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.27 | Bedste registrerede værdi: 0.53 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.82 | 0.11 |
| Andel afslutninger på mål | 25.0% | Bedste registrerede værdi: 35.7% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 60.0% | 9.1% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 42.8 | Bedste registrerede værdi: 48.7 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 53.4 | 35.1 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.27 | 0.21 |
| Afleveringer pr. 90 | 36.68 | Bedste registrerede værdi: 60.98 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 26.05 | Bedste registrerede værdi: 47.48 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 7.91 | Bedste registrerede værdi: 15.40 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 1.50 | Bedste registrerede værdi: 1.58 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.50 | 1.48 |
| Afleveringspræcision | 71.0% | Bedste registrerede værdi: 77.8% |
| Præcision i lange afleveringer | 36.5% | Bedste registrerede værdi: 43.7% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 29.2 | Bedste registrerede værdi: 65.4 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 73.2 | 36.5 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 51.00 | Bedste registrerede værdi: 82.51 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 14.45 | 19.10 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 8.9 | Bedste registrerede værdi: 42.3 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 1.91 | Bedste registrerede værdi: 2.74 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 1.23 | Bedste registrerede værdi: 1.48 |
| Clearinger pr. 90 | 0.82 | Bedste registrerede værdi: 1.48 |
| Bolderobringer pr. 90 | 5.73 | Bedste registrerede værdi: 8.12 |
| Dueller pr. 90 | 6.00 | Bedste registrerede værdi: 13.61 |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 52.3% | 42.6% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 45.5 | Bedste registrerede værdi: 69.2 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 35.7 | Bedste registrerede værdi: 53.9 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 80.4 | 40.5 |
| Score for defensiv aktivitet | 33.9 | Bedste registrerede værdi: 86.0 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | 9.3 | Bedste registrerede værdi: 38.6 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 86.4 | 32.1 |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Ingen tydelig spillestil |
64 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)