Offensiv midtbanespiller
Impact Score
47.5/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 10
- Minutter
- 523
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv aktivitet 78.1
- Spillestil
- Direkte kant
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Offensiv midtbanespiller
Impact Score
47.5/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Brøndby IF · Sønderjyske Fodbold
Kant
Impact Score
46.8/ 100
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Sofus Johannesen | 02Olti Hyseni |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 47.5 | 46.8 |
| Kampe | 10 | Bedste registrerede værdi: 13 |
| Kampe fra start | 3 | Bedste registrerede værdi: 9 |
| Spillede minutter | 523 | Bedste registrerede værdi: 750 |
| Mål | 1 | Bedste registrerede værdi: 5 |
| Assists | 0 | Bedste registrerede værdi: 3 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.70 | Bedste registrerede værdi: 6.93 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 0 | 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.17 | Bedste registrerede værdi: 0.60 |
| Afslutninger pr. 90 | 2.24 | Bedste registrerede værdi: 4.08 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.69 | Bedste registrerede værdi: 1.20 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.55 | 1.44 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 30.8% | 29.4% |
| Andel succesfulde driblinger | 31.0% | Bedste registrerede værdi: 31.6% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 37.3 | Bedste registrerede værdi: 78.5 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 59.8 | 48.9 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.36 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 23.23 | 22.80 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 16.52 | 15.24 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.30 | 2.40 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.72 | 1.32 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.72 | 1.32 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 71.1% | 66.8% |
| Præcision i lange afleveringer | 31.3% | Bedste registrerede værdi: 40.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 18.6 | Bedste registrerede værdi: 20.3 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 67.7 | 46.8 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 53.86 | 48.24 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 20.99 | Bedste registrerede værdi: 18.48 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 18.6 | Bedste registrerede værdi: 20.3 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.03 | 0.84 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.20 | 0.36 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.72 | 0.60 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.13 | 3.48 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 14.28 | 13.80 |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 44.6% | 37.4% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 70.3 | 26.3 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 70.6 | 45.3 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | 95.5 |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 53.1 | 48.1 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 78.1 | 17.7 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 2.9 | 1.9 |
| Score for offensiv trussel | 43.3 | Bedste registrerede værdi: 71.7 |
| Spillestil | Direkte kant | Indadgående kant |
36 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)