Spillere sammenlignet i sæsonen

Sammenlign spillere

2 / 4 spillere

Viborg FF

Central midtbanespiller

Impact Score

Ikke offentliggjort

Tidligt sæsonestimat

Kampe
4
Minutter
326
Stærkeste kategori
Ikke offentliggjort
Spillestil
For få data

Superliga · 2026/2027

Dundee United

Central midtbanespiller

Impact Score

47.0/ 100

Tidligt sæsonestimat

Kampe
6
Minutter
461
Stærkeste kategori
Score for kreativ indflydelse 92.9
Spillestil
Kreativ midtbanespiller

Premiership · 2026/2027

Sæsonsammenligning

Bedste registrerede værdi
Sæsonsammenligning af Thomas Jørgensen, Lyall Cameron
Statistik01Thomas Jørgensen02Lyall Cameron

Overblik

Impact ScoreIkke offentliggjort47.0
Kampe4Bedste registrerede værdi: 6
Kampe fra start4Bedste registrerede værdi: 6
Spillede minutter326Bedste registrerede værdi: 461
Mål1Bedste registrerede værdi: 2
Assists0Bedste registrerede værdi: 2
Gennemsnitlig kampbedømmelse7.03Bedste registrerede værdi: 7.37
Gule kortBedste registrerede værdi: 01
Røde kortIkke tilgængeligIkke tilgængelig

Angreb

Mål pr. 900.28Bedste registrerede værdi: 0.39
Afslutninger pr. 900.83Bedste registrerede værdi: 2.34
Skud på mål pr. 900.28Bedste registrerede værdi: 1.17
Succesfulde driblinger pr. 901.38Bedste registrerede værdi: 1.56
Andel afslutninger på mål33.3%Bedste registrerede værdi: 50.0%
Andel succesfulde driblingerBedste registrerede værdi: 71.4%61.5%
Afslutninger sammenlignet med ligaen50.0Bedste registrerede værdi: 87.9
Driblinger sammenlignet med ligaenBedste registrerede værdi: 92.669.1

Afleveringer & chanceskabelse

Assists pr. 90Ikke tilgængelig0.39
Afleveringer pr. 9030.64Bedste registrerede værdi: 40.61
Præcise afleveringer pr. 9020.43Bedste registrerede værdi: 31.82
Afleveringer i sidste tredjedel pr. 904.97Bedste registrerede værdi: 7.42
Nøgleafleveringer pr. 901.10Bedste registrerede værdi: 3.12
Skabte chancer pr. 901.10Bedste registrerede værdi: 3.12
Afleveringspræcision66.7%Bedste registrerede værdi: 78.4%
Præcision i lange afleveringer40.0%Bedste registrerede værdi: 40.9%
Afleveringer sammenlignet med ligaen9.0Bedste registrerede værdi: 34.6
Chanceskabelse sammenlignet med ligaen50.0Bedste registrerede værdi: 89.5

Boldsikkerhed

Boldberøringer pr. 9054.11Bedste registrerede værdi: 65.79
Boldtab pr. 90Lavere er bedre19.88Bedste registrerede værdi: 19.13
Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen6.4Bedste registrerede værdi: 34.6

Forsvar

Tacklinger pr. 90Bedste registrerede værdi: 2.480.98
Opsnappede bolde pr. 90Bedste registrerede værdi: 1.100.39
Clearinger pr. 900.55Bedste registrerede værdi: 1.76
Bolderobringer pr. 904.97Bedste registrerede værdi: 5.27
Dueller pr. 90Bedste registrerede værdi: 12.9810.54
Andel succesfulde tacklinger55.6%Ikke tilgængelig
Vundne duellerBedste registrerede værdi: 53.2%44.4%
Forsvar sammenlignet med ligaenBedste registrerede værdi: 50.038.5
Dueller sammenlignet med ligaenBedste registrerede værdi: 68.238.5

Spillestil / kategoriscorer

Score for afslutninger uden straffesparkFor få dataFor få data
Score for kreativ indflydelseFor få data92.9
Score for defensiv aktivitetFor få data46.0
Score for defensiv pålidelighedIkke offentliggjortIkke offentliggjort
Score for boldsikkerhedFor få data20.5
Score for offensiv trusselFor få data89.3
SpillestilFor få dataKreativ midtbanespiller

Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.

Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.

Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.

Metoden bag scorerne (på engelsk)