Defensiv midtbanespiller
Impact Score
26.8/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 827
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv pålidelighed 76.3
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
26.8/ 100
Superliga · 2026/2027
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
30.3/ 100
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01William Kirk | 02Alex Král |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 26.8 | Bedste registrerede værdi: 30.3 |
| Kampe | 13 | 13 |
| Kampe fra start | 11 | 11 |
| Spillede minutter | 827 | Bedste registrerede værdi: 899 |
| Mål | 1 | 1 |
| Assists | 2 | 2 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.77 | 6.75 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 0 | 2 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.11 | 0.10 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.85 | 1.20 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.87 | 0.30 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.44 | 0.30 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 47.1% | 25.0% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 33.3% | 18.8% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 76.9 | 41.4 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 23.6 | 18.1 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.22 | 0.20 |
| Afleveringer pr. 90 | 27.97 | Bedste registrerede værdi: 35.24 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 20.13 | Bedste registrerede værdi: 27.53 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.70 | 3.40 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 0.65 | Bedste registrerede værdi: 0.80 |
| Skabte chancer pr. 90 | 0.65 | Bedste registrerede værdi: 0.80 |
| Afleveringspræcision | 72.0% | Bedste registrerede værdi: 78.1% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 50.0% | 42.3% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 5.4 | Bedste registrerede værdi: 11.3 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 33.5 | Bedste registrerede værdi: 41.4 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 44.51 | Bedste registrerede værdi: 51.76 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 11.64 | 13.01 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 14.9 | Bedste registrerede værdi: 18.5 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 1.74 | Bedste registrerede værdi: 2.10 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.52 | 0.70 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.85 | 1.20 |
| Bolderobringer pr. 90 | 3.48 | Bedste registrerede værdi: 4.20 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | Ikke tilgængelig | 0.20 |
| Dueller pr. 90 | 7.73 | Bedste registrerede værdi: 9.11 |
| Andel succesfulde tacklinger | 75.0% | 75.0% |
| Vundne dueller | 42.3% | Bedste registrerede værdi: 49.5% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 42.9 | 33.4 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 34.9 | Bedste registrerede værdi: 52.8 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 15.2 | Bedste registrerede værdi: 28.3 |
| Score for defensiv aktivitet | 19.6 | Bedste registrerede værdi: 44.6 |
| Score for defensiv pålidelighed | Bedste registrerede værdi: 76.3 | 60.5 |
| Score for boldsikkerhed | 1.9 | Bedste registrerede værdi: 5.6 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 40.9 | 4.6 |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Ingen tydelig spillestil |
98 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)