Defensiv midtbanespiller
Impact Score
26.8/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 827
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv pålidelighed 76.3
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
26.8/ 100
Superliga · 2026/2027
Central midtbanespiller
Impact Score
29.2/ 100
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01William Kirk | 02Mads Søndergaard |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 26.8 | Bedste registrerede værdi: 29.2 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 13 | 12 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 11 | 10 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 827 | 765 |
| Mål | 1 | Bedste registrerede værdi: 3 |
| Assists | 2 | 2 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.77 | Bedste registrerede værdi: 6.87 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 0 | 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.11 | Bedste registrerede værdi: 0.35 |
| Afslutninger pr. 90 | 1.85 | Bedste registrerede værdi: 2.47 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.87 | 0.71 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.44 | 0.24 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 47.1% | 28.6% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 33.3% | 28.6% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 76.9 | Bedste registrerede værdi: 78.7 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 23.6 | Bedste registrerede værdi: 33.0 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.22 | Bedste registrerede værdi: 0.24 |
| Afleveringer pr. 90 | 27.97 | Bedste registrerede værdi: 29.18 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 20.13 | Bedste registrerede værdi: 23.18 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 3.70 | Bedste registrerede værdi: 3.76 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 0.65 | Bedste registrerede værdi: 0.82 |
| Skabte chancer pr. 90 | 0.65 | Bedste registrerede værdi: 0.82 |
| Afleveringspræcision | 72.0% | Bedste registrerede værdi: 79.4% |
| Præcision i lange afleveringer | 50.0% | Bedste registrerede værdi: 69.2% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 5.4 | Bedste registrerede værdi: 9.0 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 33.5 | Bedste registrerede værdi: 37.4 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 44.51 | Bedste registrerede værdi: 45.88 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 11.64 | Bedste registrerede værdi: 10.12 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 14.9 | Bedste registrerede værdi: 26.9 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.74 | 1.29 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.52 | 1.06 |
| Clearinger pr. 90 | 1.85 | Bedste registrerede værdi: 1.88 |
| Bolderobringer pr. 90 | 3.48 | Bedste registrerede værdi: 4.24 |
| Dueller pr. 90 | 7.73 | Bedste registrerede værdi: 9.88 |
| Andel succesfulde tacklinger | 75.0% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 42.3% | 40.5% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 42.9 | 40.4 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 34.9 | Bedste registrerede værdi: 46.2 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | 75.0 |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 15.2 | 5.0 |
| Score for defensiv aktivitet | 19.6 | Bedste registrerede værdi: 57.7 |
| Score for defensiv pålidelighed | 76.3 | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | 1.9 | Bedste registrerede værdi: 26.9 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 40.9 | 7.1 |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Ingen tydelig spillestil |
94 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)