Central midtbanespiller
Impact Score
62.3/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 11
- Minutter
- 678
- Stærkeste kategori
- Score for kreativ indflydelse 95.0
- Spillestil
- Kreativ midtbanespiller
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Central midtbanespiller
Impact Score
62.3/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Central midtbanespiller
Impact Score
64.5/ 100
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Casper Winther | 02Mark Brink |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 62.3 | Bedste registrerede værdi: 64.5 |
| Kampe | 11 | Bedste registrerede værdi: 12 |
| Kampe fra start | 7 | Bedste registrerede værdi: 9 |
| Spillede minutter | 678 | Bedste registrerede værdi: 725 |
| Mål | 1 | 1 |
| Assists | 0 | Bedste registrerede værdi: 3 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 7.01 | Bedste registrerede værdi: 7.02 |
| Gule kort | 3 | Bedste registrerede værdi: 2 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.13 | 0.12 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.46 | 0.87 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.40 | 0.37 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.13 | 0.12 |
| Andel afslutninger på mål | 27.3% | Bedste registrerede værdi: 42.9% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 100.0% | 25.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 41.9 | 41.5 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 51.6 | 12.8 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.37 |
| Afleveringer pr. 90 | 54.69 | Bedste registrerede værdi: 63.19 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 46.73 | Bedste registrerede værdi: 54.37 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 9.69 | 8.69 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.12 | 1.99 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.12 | 1.99 |
| Afleveringspræcision | 85.4% | Bedste registrerede værdi: 86.1% |
| Præcision i lange afleveringer | 46.9% | Bedste registrerede værdi: 50.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 57.7 | Bedste registrerede værdi: 70.5 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 88.5 | 84.4 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 74.20 | Bedste registrerede værdi: 76.59 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 14.20 | Bedste registrerede værdi: 13.16 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 42.3 | Bedste registrerede værdi: 52.6 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 1.86 | Bedste registrerede værdi: 2.23 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.19 | 0.99 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.12 | 0.99 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 5.84 | 5.09 |
| Dueller pr. 90 | 6.37 | Bedste registrerede værdi: 6.46 |
| Andel succesfulde tacklinger | Ikke tilgængelig | 83.3% |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 56.3% | 51.9% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 67.3 | 46.2 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 50.0 | Bedste registrerede værdi: 62.3 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 95.0 | 75.0 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 73.1 | 26.9 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | 94.4 |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 57.7 | 50.0 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 64.3 | 50.0 |
| Spillestil | Kreativ midtbanespiller | Kreativ midtbanespiller |
99 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)