Spillere sammenlignet i sæsonen
Sammenlign spillere
2 / 4 spillere
Brøndby IF · Sønderjyske Fodbold
Kant
Impact Score
46.8/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 750
- Stærkeste kategori
- Score for afslutninger uden straffespark 95.5
- Spillestil
- Indadgående kant
Superliga · 2026/2027
Sæsonsammenligning
Bedste registrerede værdi| Statistik | 01Fiete Arp | 02Olti Hyseni |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 55.0 | 46.8 |
| Kampe | 10 | Bedste registrerede værdi: 13 |
| Kampe fra start | 8 | Bedste registrerede værdi: 9 |
| Spillede minutter | 618 | Bedste registrerede værdi: 750 |
| Mål | 3 | Bedste registrerede værdi: 5 |
| Assists | 0 | Bedste registrerede værdi: 3 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 7.04 | 6.93 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 0 | 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.44 | Bedste registrerede værdi: 0.60 |
| Afslutninger pr. 90 | 3.35 | Bedste registrerede værdi: 4.08 |
| Skud på mål pr. 90 | 1.02 | Bedste registrerede værdi: 1.20 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.75 | 1.44 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 30.4% | 29.4% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 70.6% | 31.6% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 72.9 | Bedste registrerede værdi: 78.5 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 83.3 | 48.9 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.36 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 33.64 | 22.80 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 24.03 | 15.24 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 6.26 | 2.40 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.46 | 1.32 |
| Skabte chancer pr. 90 | 1.17 | Bedste registrerede værdi: 1.32 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 71.4% | 66.8% |
| Præcision i lange afleveringer | 32.0% | Bedste registrerede værdi: 40.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 44.1 | 20.3 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 44.1 | Bedste registrerede værdi: 46.8 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 58.84 | 48.24 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 19.81 | Bedste registrerede værdi: 18.48 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 30.4 | 20.3 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.75 | 0.84 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.58 | 0.36 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.17 | 0.60 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.08 | 3.48 |
| Dueller pr. 90 | 13.11 | Bedste registrerede værdi: 13.80 |
| Andel succesfulde tacklinger | 80.0% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 41.1% | 37.4% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 66.2 | 26.3 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 65.0 | 45.3 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | 59.1 | Bedste registrerede værdi: 95.5 |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 59.4 | 48.1 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 71.9 | 17.7 |
| Score for defensiv pålidelighed | 7.1 | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 8.8 | 1.9 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 83.3 | 71.7 |
| Spillestil | Målfokuseret kantspiller | Indadgående kant |
Lighed i spillestil
57 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)