Kant
Impact Score
34.8/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 13
- Minutter
- 525
- Stærkeste kategori
- Score for afslutninger uden straffespark 86.4
- Spillestil
- Indadgående kant
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Kant
Impact Score
34.8/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Brøndby IF · Sønderjyske Fodbold
Kant
Impact Score
46.8/ 100
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Hjalte Boe Rasmussen | 02Olti Hyseni |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 34.8 | Bedste registrerede værdi: 46.8 |
| Kampe | 13 | 13 |
| Kampe fra start | 4 | Bedste registrerede værdi: 9 |
| Spillede minutter | 525 | Bedste registrerede værdi: 750 |
| Mål | 3 | Bedste registrerede værdi: 5 |
| Assists | 2 | Bedste registrerede værdi: 3 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.64 | Bedste registrerede værdi: 6.93 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 0 | 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.51 | Bedste registrerede værdi: 0.60 |
| Afslutninger pr. 90 | 3.09 | Bedste registrerede værdi: 4.08 |
| Skud på mål pr. 90 | 1.03 | Bedste registrerede værdi: 1.20 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.51 | Bedste registrerede værdi: 1.44 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 33.3% | 29.4% |
| Andel succesfulde driblinger | 20.0% | Bedste registrerede værdi: 31.6% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 72.4 | Bedste registrerede værdi: 78.5 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 8.1 | Bedste registrerede værdi: 48.9 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.34 | Bedste registrerede værdi: 0.36 |
| Afleveringer pr. 90 | 19.03 | Bedste registrerede værdi: 22.80 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 13.89 | Bedste registrerede værdi: 15.24 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.57 | 2.40 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 1.20 | Bedste registrerede værdi: 1.32 |
| Skabte chancer pr. 90 | 1.20 | Bedste registrerede værdi: 1.32 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 73.0% | 66.8% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 85.7% | 40.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 28.7 | 20.3 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 38.8 | Bedste registrerede værdi: 46.8 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 34.11 | Bedste registrerede værdi: 48.24 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 11.83 | 18.48 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 38.0 | 20.3 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.86 | 0.84 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.36 |
| Clearinger pr. 90 | 0.51 | Bedste registrerede værdi: 0.60 |
| Bolderobringer pr. 90 | 2.57 | Bedste registrerede værdi: 3.48 |
| Dueller pr. 90 | 8.91 | Bedste registrerede værdi: 13.80 |
| Vundne dueller | 26.9% | Bedste registrerede værdi: 37.4% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 13.8 | Bedste registrerede værdi: 26.3 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 9.4 | Bedste registrerede værdi: 45.3 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | 86.4 | Bedste registrerede værdi: 95.5 |
| Score for kreativ indflydelse | 32.7 | Bedste registrerede værdi: 48.1 |
| Score for defensiv aktivitet | 4.8 | Bedste registrerede værdi: 17.7 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 13.5 | 1.9 |
| Score for offensiv trussel | 41.3 | Bedste registrerede værdi: 71.7 |
| Spillestil | Indadgående kant | Indadgående kant |
99 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)