Offensiv midtbanespiller
Impact Score
45.4/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 12
- Minutter
- 717
- Stærkeste kategori
- Score for boldsikkerhed 97.1
- Spillestil
- Målfokuseret kantspiller
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Offensiv midtbanespiller
Impact Score
45.4/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Offensiv midtbanespiller
Impact Score
47.9/ 100
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Jakob Bonde | 02Callum McCowatt |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 45.4 | Bedste registrerede værdi: 47.9 |
| Kampe | 12 | 12 |
| Kampe fra start | 8 | Bedste registrerede værdi: 9 |
| Spillede minutter | 717 | Bedste registrerede værdi: 814 |
| Mål | 3 | 3 |
| Assists | 0 | Bedste registrerede værdi: 2 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.82 | Bedste registrerede værdi: 6.97 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 2 | 3 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.38 | 0.33 |
| Afslutninger pr. 90 | 1.76 | Bedste registrerede værdi: 2.65 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.75 | 0.55 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.38 | Bedste registrerede værdi: 0.88 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 42.9% | 20.8% |
| Andel succesfulde driblinger | 42.9% | Bedste registrerede værdi: 50.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 53.1 | 41.2 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 20.6 | Bedste registrerede værdi: 32.4 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.22 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 47.57 | 42.35 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 39.79 | 32.95 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 6.40 | 5.31 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 1.00 | Bedste registrerede værdi: 1.44 |
| Skabte chancer pr. 90 | 1.00 | Bedste registrerede værdi: 1.44 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 83.6% | 77.8% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 46.2% | 46.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 85.3 | 48.0 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 14.7 | Bedste registrerede værdi: 63.0 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 65.52 | 60.81 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 12.18 | 16.36 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 75.5 | 44.1 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 1.00 | Bedste registrerede værdi: 1.44 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.75 | Bedste registrerede værdi: 0.88 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.14 | 1.11 |
| Bolderobringer pr. 90 | 2.89 | Bedste registrerede værdi: 4.64 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.13 | Bedste registrerede værdi: 0.11 |
| Dueller pr. 90 | 9.67 | Bedste registrerede værdi: 10.50 |
| Andel succesfulde tacklinger | Ikke tilgængelig | 72.7% |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 46.8% | 40.0% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 51.2 | Bedste registrerede værdi: 65.9 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 52.9 | 39.5 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | 40.9 |
| Score for kreativ indflydelse | Ikke offentliggjort | 65.6 |
| Score for defensiv aktivitet | 53.1 | Bedste registrerede værdi: 90.6 |
| Score for defensiv pålidelighed | Bedste registrerede værdi: 64.3 | 50.0 |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 97.1 | 38.2 |
| Score for offensiv trussel | 30.0 | Bedste registrerede værdi: 36.7 |
| Spillestil | Målfokuseret kantspiller | Kreativ kantspiller |
95 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)