Offensiv midtbanespiller
Impact Score
45.4/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 12
- Minutter
- 717
- Stærkeste kategori
- Score for boldsikkerhed 97.1
- Spillestil
- Målfokuseret kantspiller
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Offensiv midtbanespiller
Impact Score
45.4/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Offensiv midtbanespiller
Impact Score
39.2/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2025/2026
| Statistik | 01Jakob Bonde | 02Jeppe Andersen |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 45.4 | 39.2 |
| Kampe | 12 | Bedste registrerede værdi: 13 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 8 | 2 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 717 | 391 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 3 | 0 |
| Assists | 0 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.82 | 6.55 |
| Gule kort | 2 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.38 | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.76 | 0.69 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.75 | 0.23 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.38 | Bedste registrerede værdi: 0.69 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 42.9% | 33.3% |
| Andel succesfulde driblinger | 42.9% | Bedste registrerede værdi: 60.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 53.1 | 15.6 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 20.6 | Bedste registrerede værdi: 36.7 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Afleveringer pr. 90 | 47.57 | Bedste registrerede værdi: 72.28 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 39.79 | Bedste registrerede værdi: 65.83 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 6.40 | Bedste registrerede værdi: 9.67 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.00 | 0.69 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.00 | 0.23 |
| Afleveringspræcision | 83.6% | Bedste registrerede værdi: 91.1% |
| Præcision i lange afleveringer | 46.2% | Bedste registrerede værdi: 62.5% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 85.3 | Bedste registrerede værdi: 96.7 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 14.7 | 6.7 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 65.52 | Bedste registrerede værdi: 81.71 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 12.18 | Bedste registrerede værdi: 10.36 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 75.5 | Bedste registrerede værdi: 96.7 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 1.00 | Bedste registrerede værdi: 1.15 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.75 | 0.69 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.14 | 0.92 |
| Bolderobringer pr. 90 | 2.89 | Bedste registrerede værdi: 3.68 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.13 | Ikke tilgængelig |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 9.67 | 6.91 |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 46.8% | 30.0% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 51.2 | 38.3 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 52.9 | 3.3 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 53.1 | 30.0 |
| Score for defensiv pålidelighed | 64.3 | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 97.1 | 96.4 |
| Score for offensiv trussel | 30.0 | For få data |
| Spillestil | Målfokuseret kantspiller | Ingen tydelig spillestil |
89 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)