Brøndby IF · Sønderjyske Fodbold
Kant
Impact Score
46.8/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 750
- Stærkeste kategori
- Score for afslutninger uden straffespark 95.5
- Spillestil
- Indadgående kant
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Brøndby IF · Sønderjyske Fodbold
Kant
Impact Score
46.8/ 100
Superliga · 2026/2027
Kant
Impact Score
49.8/ 100
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Olti Hyseni | 02Charly Nouck |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 46.8 | Bedste registrerede værdi: 49.8 |
| Kampe | 13 | 13 |
| Kampe fra start | 9 | Bedste registrerede værdi: 13 |
| Spillede minutter | 750 | Bedste registrerede værdi: 988 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 5 | 3 |
| Assists | 3 | 3 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.93 | Bedste registrerede værdi: 7.05 |
| Gule kort | 1 | Bedste registrerede værdi: 0 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.60 | 0.27 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.08 | 3.19 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.20 | 0.64 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 1.44 | Bedste registrerede værdi: 2.37 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 29.4% | 20.0% |
| Andel succesfulde driblinger | 31.6% | Bedste registrerede værdi: 43.3% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 78.5 | 49.1 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 48.9 | Bedste registrerede værdi: 67.2 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.36 | 0.27 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 22.80 | 16.49 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 15.24 | 11.66 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.40 | 1.64 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 1.32 | Bedste registrerede værdi: 2.28 |
| Skabte chancer pr. 90 | 1.32 | Bedste registrerede værdi: 2.19 |
| Afleveringspræcision | 66.8% | Bedste registrerede værdi: 70.7% |
| Præcision i lange afleveringer | 40.0% | Bedste registrerede værdi: 66.7% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 20.3 | 12.0 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 46.8 | Bedste registrerede værdi: 69.8 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 48.24 | 41.90 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 18.48 | Bedste registrerede værdi: 15.94 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 20.3 | Bedste registrerede værdi: 25.5 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 0.84 | Bedste registrerede værdi: 1.18 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.36 | 0.18 |
| Clearinger pr. 90 | 0.60 | Ikke tilgængelig |
| Bolderobringer pr. 90 | 3.48 | Bedste registrerede værdi: 3.83 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | Ikke tilgængelig | 0.09 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 13.80 | 13.21 |
| Vundne dueller | 37.4% | Bedste registrerede værdi: 40.0% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 26.3 | Bedste registrerede værdi: 46.4 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 45.3 | Bedste registrerede værdi: 47.7 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | Bedste registrerede værdi: 95.5 | 50.0 |
| Score for kreativ indflydelse | 48.1 | Bedste registrerede værdi: 82.7 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 17.7 | 14.5 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | 7.1 |
| Score for boldsikkerhed | 1.9 | Bedste registrerede værdi: 5.8 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 71.7 | 58.7 |
| Spillestil | Indadgående kant | Direkte kant |
81 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)