Brøndby IF · Sønderjyske Fodbold
Kant
Impact Score
46.8/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 750
- Stærkeste kategori
- Score for afslutninger uden straffespark 95.5
- Spillestil
- Indadgående kant
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Brøndby IF · Sønderjyske Fodbold
Kant
Impact Score
46.8/ 100
Superliga · 2026/2027
Kant
Impact Score
48.6/ 100
Premiership · 2025/2026
| Statistik | 01Olti Hyseni | 02Ivan Dolcek |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 46.8 | Bedste registrerede værdi: 48.6 |
| Kampe | 13 | Bedste registrerede værdi: 28 |
| Kampe fra start | 9 | Bedste registrerede værdi: 10 |
| Spillede minutter | 750 | Bedste registrerede værdi: 1,008 |
| Mål | 5 | 5 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 3 | 2 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.93 | 6.78 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 1 | 3 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.60 | 0.45 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.08 | 3.30 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.20 | 1.16 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 1.44 | Bedste registrerede værdi: 1.70 |
| Andel afslutninger på mål | 29.4% | Bedste registrerede værdi: 35.1% |
| Andel succesfulde driblinger | 31.6% | Bedste registrerede værdi: 43.2% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 78.5 | Bedste registrerede værdi: 80.9 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 48.9 | 44.0 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.36 | 0.18 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 22.80 | 19.64 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 15.24 | 14.55 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 2.40 | Bedste registrerede værdi: 2.41 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.32 | 1.25 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.32 | 1.16 |
| Afleveringspræcision | 66.8% | Bedste registrerede værdi: 74.1% |
| Præcision i lange afleveringer | 40.0% | Bedste registrerede værdi: 50.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 20.3 | Bedste registrerede værdi: 28.6 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 46.8 | 46.4 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 48.24 | 44.11 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 18.48 | Bedste registrerede værdi: 15.98 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 20.3 | Bedste registrerede værdi: 33.0 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 0.84 | Bedste registrerede værdi: 1.96 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.36 | Bedste registrerede værdi: 0.80 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.60 | 0.54 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.48 | 2.95 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 13.80 | 12.05 |
| Vundne dueller | 37.4% | Bedste registrerede værdi: 40.0% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 26.3 | Bedste registrerede værdi: 48.8 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 45.3 | 44.6 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | Bedste registrerede værdi: 95.5 | 87.0 |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 48.1 | 32.9 |
| Score for defensiv aktivitet | 17.7 | Bedste registrerede værdi: 70.0 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | 1.9 | Bedste registrerede værdi: 19.8 |
| Score for offensiv trussel | 71.7 | Bedste registrerede værdi: 90.8 |
| Spillestil | Indadgående kant | Ingen tydelig spillestil |
99 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)