Brøndby IF · Sønderjyske Fodbold
Kant
Impact Score
46.8/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 750
- Stærkeste kategori
- Score for afslutninger uden straffespark 95.5
- Spillestil
- Indadgående kant
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Brøndby IF · Sønderjyske Fodbold
Kant
Impact Score
46.8/ 100
Superliga · 2026/2027
Kant
Impact Score
59.6/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Olti Hyseni | 02Prince Amoako Junior |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 46.8 | Bedste registrerede værdi: 59.6 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 13 | 10 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 9 | 7 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 750 | 591 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 5 | 0 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 3 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.93 | 6.70 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 1 | 2 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.60 | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger pr. 90 | 4.08 | Bedste registrerede værdi: 5.03 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.20 | 1.07 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 1.44 | Bedste registrerede værdi: 4.57 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 29.4% | 21.2% |
| Andel succesfulde driblinger | 31.6% | Bedste registrerede værdi: 42.9% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 78.5 | 62.8 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 48.9 | Bedste registrerede værdi: 60.2 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.36 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer pr. 90 | 22.80 | Bedste registrerede værdi: 33.35 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 15.24 | Bedste registrerede værdi: 20.71 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 2.40 | Bedste registrerede værdi: 5.33 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 1.32 | Bedste registrerede værdi: 1.98 |
| Skabte chancer pr. 90 | 1.32 | Bedste registrerede værdi: 1.98 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 66.8% | 62.1% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 40.0% | 19.1% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 20.3 | Bedste registrerede værdi: 44.3 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 46.8 | Bedste registrerede værdi: 72.6 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 48.24 | Bedste registrerede værdi: 66.85 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 18.48 | 27.41 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 20.3 | Bedste registrerede værdi: 31.8 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 0.84 | Bedste registrerede værdi: 1.37 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.36 | Bedste registrerede værdi: 0.61 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.60 | 0.15 |
| Bolderobringer pr. 90 | 3.48 | Bedste registrerede værdi: 3.50 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | Ikke tilgængelig | 0.15 |
| Dueller pr. 90 | 13.80 | Bedste registrerede værdi: 15.99 |
| Vundne dueller | 37.4% | Bedste registrerede værdi: 44.8% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 26.3 | Bedste registrerede værdi: 41.7 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 45.3 | Bedste registrerede værdi: 70.3 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | 95.5 | Ikke offentliggjort |
| Score for kreativ indflydelse | 48.1 | Bedste registrerede værdi: 75.0 |
| Score for defensiv aktivitet | 17.7 | Bedste registrerede værdi: 56.5 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | 78.6 |
| Score for boldsikkerhed | 1.9 | Bedste registrerede værdi: 9.6 |
| Score for offensiv trussel | 71.7 | Bedste registrerede værdi: 97.8 |
| Spillestil | Indadgående kant | Ingen tydelig spillestil |
86 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)